سه هزار میلیارد ریال اوراق مشارکت گل گهر پذیره نویسی می شود


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، به نقل از روابط عمومی فرابورس، علیرضا توکلی با اعلام این خبر افزود: شرکت معدنی و صنعتی گل گهر به منظور تامین مالی اجرای طرح احداث کارخانه گندله سازی شماره 2 ،سه میلیون ورقه به مبلغ اسمی هر ورقه یک میلیون ریال از سه شنبه 16 اردیبهشت به مدت 5 روز کاری در بازار سوم پذیره نویسی می کند .

 

وی با اشاره به این که اوراق با نام و قابل معامله در فرابورس است تصریح کرد : شرکت تامین سرمایه امید متعهد پذیره نویسی و بازار گردانی اوراق را برعهده داشته و عامل فروش کارگزاری بانک سپه است .

 

به گفته توکلی، بانک سینا و شرکت تامین سرمایه امید ضامنین اوراق هستند که با نرخ سود 20 درصد سه ساله هر سه ماه از سوی شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه پرداخت می شود .

 

توکلی خاطرنشان کرد: معاملات دست دوم این اوراق پس از اتمام پذیره نویسی، در بازار ابزار های نوین مالی فرابورس انجام می شود، ضمن آنکه خرید اوراق مستلزم داشتن کد معاملاتی فعال بوده و تمام سرمایه گذاران با مراجعه به یکی از کارگزاری های فرابورس می توانند نسبت به درخواست کد سهامداری اقدام کنند .

 

وی در پایان تاکید کرد: حداقل خرید هر کد معاملاتی 10 ورقه و محدودیت حجمی هر سفارش خرید 100 هزار ورقه است. همچنین کارمزدها و هزینه های پذیره نویسی توسط ناشر پرداخت می شود

/ 0 نظر / 18 بازدید